Oud winnaars - Sportprijs Utrecht

OUD WINNAARS

Sinds 1971 huldigt de gemeente Utrecht jaarlijks haar sportkampioenen. Het college van de gemeente Utrecht heeft 15 juli 2014 besloten dat de jaarlijkse Utrechtse Sportprijsuitreiking met ingang van 2015 door SportUtrecht zal worden georganiseerd.

Met het uit handen geven van de organisatie Sportprijsuitreiking wil de gemeente de stad en haar inwoners meer bij soortgelijke evenementen betrekken. Het college neemt geen beslissing meer over de genomineerden en de onderlinge puntenverdeling, maar blijft wel betrokken bij de uitreiking. Het blijven prijzen vanuit het College van B&W. Naast een deskundige jury bepalen de inwoners van Utrecht de uiteindelijke winnaars, in zeven categorieën. SportUtrecht maakt er jaarlijks een onvergetelijk feestje van.

Voor een impressie van de Sportprijs uitreikingen van voorgaande jaren kijkt u onder Filmimpressie.

In onderstaand overzicht vindt u de prijswinnaars uit het verleden.

De digitale viering van de Sportprijs Utrecht 2020 kende geen genomineerden en winnaars. Lees verder via deze link.

Sportcoach

WINNAAR: Bernard Schoonbeek (volleybal)
Coen Eggenkamp (roeien)
Sylke Haverkorn (rugby)

Sportman

WINNAAR: Elias Ennahachi (kickboksen)
Daan de Groot (duatlon)
Jos van Emden (wielrennen)

Sportploeg

WINNAAR: Triton Oude Vier (roeien)
UZSC Heren 1 (waterpolo)
Cangeroes Dames 1 (basketbal)

Sporttalent

WINNAAR: N'ketia Seedo (atletiek)
Mohamed Ihattaren (voetbal)
Lotte Hosper (zwemmen)

Sportvereniging

WINNAAR: Bourdif Gym (kickboksen)
Utrecht Basketball (basketbal)
Fighting4power (thaiboksen)

Sportvrijwilliger

WINNAAR: Zakaria el Mansori (Zwemlust-den Hommel)
Ingmard Gouda (Hellas Atletiek)
Yasmina Dahmane (Taekwon Utrecht)

Sportvrouw

WINNAAR: Lisa Bunschoten (parasnowboarden)
Dafne Schippers (atletiek)
Marijn Veen (hockey)

Sportcoach

WINNAAR: Jorick Straatman (hockey)
Alexander Cox (hockey)
Willemijn Niemeijer (turnen)

Sportman

WINNAAR: Elias Ennahachi (kickboksen)
David Harte (hockey)
Jesse Puts (zwemmen)

Sportploeg

WINNAAR: Kampong Heren 1 (hockey)
UW & TC De Volharding (wielrennen)

Sporttalent

WINNAAR: Keet Oldenbeuving (skateboarden)
Christopher Mamengi (voetbal)
Bram Steenaart (shorttrack)
Justin van Tergouw (darten)

Sportvereniging

WINNAAR: MHC Fletiomare (hockey)
USV Hercules (voetbal)
USVV Odysseus '91 (voetbal)

Sportvrijwilliger

WINNAAR: Ruud Heijsman (Utrecht Dominators)
Turan Bilgin (VVU Ardahanspor)
Sibren van den Berg, Emiel van Emmerik en Pam van de Bunt (HUP: Hellas, U-track, Phoenix)

Sportvrouw

WINNAAR: Lisa Bunschoten (parasnowboarden)
Dafne Schippers (atletiek)
Dagmar Genee (waterpolo)

Sportcoach

WINNAAR: Wilma Boomstra (shorttrack)
Alexander Cox (hockey)
Eric ten Hag (voetbal)

Sportman

WINNAAR: Sander de Wijn (hockey)
Wilco Kelderman (wielrennen)
Jesse Puts (zwemmen)

Sportploeg

WINNAAR: Kampong Heren 1 (hockey)
UZSC Heren 1 (waterpolo)
UZSC Dames 1 (waterpolo)

Sporttalent

WINNAAR: Keet Oldenbeuving (skateboarden)
Jenna Ben Driss (kickboksen)
Justin van Tergouw (darten)

Sportvereniging

WINNAAR: HUP: Hellas, U-track, Phoenix (atletiek)
UZSC (waterpolo)
USWV De Domrenner (wielrennen)

Sportvrijwilliger

WINNAAR: Iris van Maurik (volleybal)
Jan Westerhuis (voetbal)

Sportvrouw

WINNAAR: Dafne Schippers (atletiek)
Inge Janssen (roeien)
Romy Meekers (golf)

Sportcoach

WINNAAR: Herman van de Berg (zwemmen)
Gijs Ronnes (beachvolleybal)
Alexander Cox (hockey)

Sportman

WINNAAR: Jesse Puts (zwemmen)
Kaj Hendriks (roeien)
Lars van der Haar (veldrijden)

Sportploeg

WINNAAR: RUS Dames 1 (rugby)
Kampong Heren 1 (hockey)
UZSC Heren 1 (waterpolo)

Sporttalent

WINNAAR: Julian Rip (honkbal)
Tijmen Takke (honkbal)
Christiaan Hendriksen (judo)
Kyra Wapperom (karate)

Sportvereniging

WINNAAR: SVE (tafeltennis)
Taekwando Utrecht (taekwando)
Skatepark Utrecht (skateboarden)

Sportvrijwilliger

WINNAAR: Geert Jan van Deijken (ULTC Iduna)
Wijnand Vellekoop (VVU)
Hans van Barneveld (USV Elinkwijk)

Sportvrouw

WINNAAR: Dafne Schippers (atletiek)
Inge Janssen (roeien)
Anna Jochemsen (paraskiën)

Sportcoach

WINNAAR: Marieke Dijkstra (zaalhockey SV Kampong)
Gijs Ronnes (beachvolleybal)
Willem Wouter Gerritse (waterpolo)

Sportman

WINNAAR: Lars van der Haar (veldrijden)
Jesse Puts (zwemmen)
Sander de Wijn (hockey)

Sportploeg

WINNAAR: UZSC Heren 1 (waterpolo)
Kampong Dames 1 (hockey)
RUS Dames 1 (rugby)

Sporttalent

WINNAAR: Ayman Abdelghani Idrissi (judo)
Riechedly Bazoer (voetbal)
Laura Aarts (waterpolo)

Sportvereniging

WINNAAR: Synergo (korfbal)
USSV Softijs (schaatsen)
SV Kampong Wheely's (rolstoelhockey)

Sportvrijwilliger

WINNAAR: Hans Galesloot (De Halter)
Bars Merkus (voetbal)

Sportvrouw

WINNAAR: Dafne Schippers (atletiek)
Dagmar Genee (waterpolo)
Amarens Genee (waterpolo)
Marloes Nijhuis (waterpolo)
Vivian Sevenich (waterpolo)
Leonie van der Molen (waterpolo)

Sportcoach

WINNAAR: Marcel Houtzager (Top Judo Utrecht)
Kees Betlem (atletiek)
Dirk-Jan Verlinden (rugby)

Sportman

WINNAAR: Niels Kerstholt (shorttrack)
Wilco Kelderman (wielrennen)
Lars van der Haar (veldrijden)

Sportploeg

WINNAAR: UZSC Heren 1 (waterpolo)
RUS Dames 1 (rugby)
USV Hercules Heren 1 (voetbal)

Sporttalent

WINNAAR: Roos Haarman (golf)
Lars Balk (hockey)
Fleur den Dekker (judo)

Sportvereniging

WINNAAR: Top Judo Utrecht (judo)
SV Kampong (hockey)
De Halter (worstelen)

Sportvrijwilliger

WINNAAR: Anneke Rothuizen (aangepast zwemmen)
Jamila Achahchah (fitness)
Eric Giessen (voetbal)

Sportvrouw

WINNAAR: Dafne Schippers (atletiek)
Xan de Waard (hockey)
Kirsten Brouwer (paardrijden)

Sportcoach

WINNAAR: Gijs Ronnes (beachvolleybal)
Alexander Cox (hockey)
Reinder Nijhoff 

Sportman

WINNAAR: Kaj Hendriks (roeien)
Lars van der Haar (veldrijden)
Wilco Kelderman (wielrennen)

Sportploeg

WINNAAR: UBALL MU20 (basketbal)
UVV (voetbal)
Kampong Heren 1 (hockey)

Sporttalent

WINNAAR: Fleur den Dekker (judo)
Lisa Bunschoten (parasnowboarden)
Xan de Waard (hockey)

Sportvereniging

WINNAAR: De Halter (worstelen)
VVU (volleybal)
Utrecht Disaster (rollerderby)

Sportvrijwilliger

WINNAAR: Wim Snooy (USV Hercules)
Gaby Bos
Tom Bainathsah

Sportvrouw

WINNAAR: Dafne Schippers (atletiek)
Yonina Sint Jago (softbal)
Inge Janssen (roeien)

Sportcoach

WINNAAR: Khalid Elbaz (zaalvoetbal)
Dirk-Jan Verlinden (rugby)
Marlies Midden (roeien)

Sportman

WINNAAR: Roderick Weusthof (hockey)
Sander de Wijn (hockey)
Lars van der Haar (veldrijden)

Sportploeg

WINNAAR: RUS Dames 1 (rugby)
SV Kampong Dames 1 (hockey)
UBALL U18 (basketbal)

Sporttalent

WINNAAR: Mike Havekotte (voetbal)
Thierry Brinkman (hockey)
Emese Hof (basketbal)

Sportvereniging

WINNAAR: AUSR Orca en USR Triton (roeien)
JCK-Aiso (zaalvoetbal)
SV Kampong (hockey)

Sportvrijwilliger

WINNAAR: Theo Boere (wielrennen)
Carolien Bouwman (atletiek)
Jos van Hout (volleybal)

Sportvrouw

WINNAAR: Caia van Maasakker (hockey)
Claudia Belderbos (roeien)
Roline Repelaer van Driel (roeien)
Nienke Kingma (roeien)

Sportcoach

WINNAAR: Marloes van der Weide (roeien)
Gijs van der Biesen (roeien)
Milan Kocken (schaatsen)

Sportman

WINNAAR: Danny Rombley (honkbal)
Orlando Yntema (honkbal)
Sander de Wijn (hockey)

Sportploeg

WINNAAR: SV Kampong Dames 1 (zaalhockey)
SV Kampong Dames 1 (cricket)
Schaatsteam Utrecht (schaatsen)

Sporttalent

WINNAAR: Yassin Ayoub (voetbal)
Laurien Leurink (hockey)
Brennan Nijhof (honkbal)

Sportvereniging

WINNAAR: UVV (honk- en softbal)
Talent Centraal (waterpolo)
P.V.D.V. (tennis)

Sportvrijwilliger

WINNAAR: Teja Willemse (korfbal)
Loek Herremans (rugby)
Gert Olthof (zwemmen)

Sportvrouw

WINNAAR: Annita van Doorn (shorttrack)
Willemijn Bos (hockey)
Dafne Schippers (atletiek)

Sportcoach

WINNAAR: Milan Kocken (schaatsen)

Sportman

WINNAAR: Lars van der Hara (veldrijden)
Sjoerd Hamburger (roeien)
Kaj Hendriks (roeien)

Sportploeg

WINNAAR: FC Utrecht vrouwen (voetbal)
SV Kampong Dames 1 (hockey)
UZSC Jongens U17 (waterpolo)

Sporttalent

WINNAAR: Floortje Plokker (hockey)
Zakaria Labyad (voetbal)
Mats Stijlaart (honkbal)

Sportvereniging

WINNAAR: Zwaluwen  1911 (voetbal, hockey, biljart, tennis, kaartspelen)
UZSC (zwemsport)
ZVV JCK-Aiso (zaalvoetbal)

Sportvrijwilliger

WINNAAR: Ahmed el Jerari (zaalvoetbal)
Ria Cloo-Van Riet (gymnastiek)
Rogier Wiercx (wielrennen & handbiken)

Sportvrouw

WINNAAR: Annita van Doorn (shorttrack)
Dafne Schippers (atletiek)
Yao Jie (badminton)

Sportcoach

WINNAAR: Boudewijn van Opstal (roeien)
Vince de Hoog
Ewald Kappenberg

Sportman

WINNAAR: Sjoerd Hamburger (roeien)
Koen Raymaekers
Stijn Verwey

Sportploeg

WINNAAR: SV Kampong Dames 1 (zaalhockey)
De Halter Jeugdploeg (worstelen)
Hellas jongens A-junioren  (atletiek)

Sporttalent

WINNAAR: Dafne Schippers (atletiek)
Willemijn Willemsen
Mike Overweg

Sportvereniging

WINNAAR: MHC Fletiomare (hockey)
AV Phoenix (atletiek)
Synergo (korfbal)

Sportvrijwilliger

WINNAAR: Ad de Hartog (toerfietsen)
Jannet Vermeulen
Marijke den Door

Sportvrouw

WINNAAR: Claudia Belderbos (roeien)
Eva de Goede (hockey)
Korie Homan (rolstoeltennis)

Sportcoach

WINNAAR: Herman Lenferink (atletiek)
Vince de Hoog (roeien)
Herman van den Berg & Marianne Heemskerk (zwemmen)

Sportman

WINNAAR: Ibrahim Affellay (voetbal)
Nico Blok (tafeltennis)
Merijn Groeneboom (bridge)

Sportploeg

WINNAAR: BC Star (bridge)
Autocad Amazones Dames 1 (basketbal)
AUSR Orca Dames 2008 (roeien)

Sporttalent

WINNAAR: Marlies Manders (atletiek)
Dafne Schippers (atletiek)
Sven Maijer (voetbal)

Sportvereniging

WINNAAR: AV Phoenix (atletiek)
AUSR Orca (roeien)
Hellas Utrecht (atletiek)

Sportvrijwilliger

WINNAAR: Leo Witvliet (atletiek)
Wil Siersma (zwemmen)
Jan van Beckum (wielrennen)

Sportvrouw

WINNAAR: Simone Koot (waterpolo)
Eva de Goede (hockey)
Lisanne de Roever (hockey)
Roline Repelaar van Driel (roeien)
Alette Sijbring (waterpolo)
Wieke Dijkstra (waterpolo)

Sportcoach

WINNAAR: Joop van Amerongen (atletiek)
Marchel Verweij (worstelen)
Wouter Paap (zwemmen)

Sportman

WINNAAR: Robin van Aggele (zwemmen)
Geert Cirkel (roeien)
Jamil Chami (taekwando)

Sportploeg

WINNAAR: Kampong Dames 1 (zaalhockey)
Schoolvoetbalteam OBS Jenaplanshool Wittevrouwen (schoolvoetbal)
Hellas Utrecht B-junioren (atletiek)

Sporttalent

WINNAAR: Erik Pieters (voetbal)
Elise Bouwens (zwemmen)
Souhail Elouazizi (tennis)

Sportvereniging

WINNAAR: AUSR Orca (roeien)
AV Phoenix (atletiek)
BC Castellum (badminton)

Sportvrijwilliger

WINNAAR: Gerrit Appelman (USV Hercules voetbal, cricket & tennis)
Jos Ewald (PVC voetbal & U-track atletiek)
Job van Hees (UZSC zwemmen)

Sportvrouw

WINNAAR: Marieke Dijkstra (hockey)
Annete Roozen (atletiek)
Irene van de Broek (wielrennen)

Sportman

WINNAAR: Peter Schep (wielrennen)
Robin van Aggele (zwemmen)
Herman Hylkema (motorcross)

Sportploeg

WINNAAR: AUSR Orca & USR Triton Heren 4 (roeien)
De Volharding (wielrennen)
SV Kampong Dames 1 (hockey)

Sporttalent

WINNAAR: Eva de Goede (hockey)
Stephanie Huijden (bowlen)
Lucas Brouwers (cricket)

Sportvereniging

WINNAAR: Ladyfit (sporten voor vrouwen)
Schaakclub (schaken)
Utrecht Disaster (inline hockey)

Sportvrijwilliger

WINNAAR: Tineke de Zeeuw (zwemvereniging Utrecht)
Carla Koetsier (tennisclub Zuilen)
Nol Kooymans (De Halter)

Sportvrouw

WINNAAR: Annette Roozen (atletiek)
Lisanne de Roever (hockey)
Chantal de Bruin (hockey)

Sportman

WINNAAR: Sjoerd Hamburger (roeien)
Bram Ronnes (beachvolleybal)
Geert Cirkel (roeien)

Sportploeg

WINNAAR: URC/RUS Dames (rugby)
UFO (frisbee)
Magic Marine (watersport)

Sporttalent

WINNAAR: Ismail Aisatti (voetbal)
Stephanie Huijden (bowlen)
Lindsey Weerdenburg (karate)

Sportvereniging

WINNAAR: Utrecht Dominators (American football)
De Halter (worstelen)
Stichting de Noordpunt (sport en recreatie)

Sportvrijwilliger

WINNAAR: Carl Splinter (wielrennen)
Rob Schardijn
Mel Rijsdijk

Sportvrouw

WINNAAR: Lisanne de Roever (hockey)
Tijn Ponjee (schaatsen & skeeleren)
Karin Ruckstuhl (atletiek)

Sportman

WINNAAR: Wilco van Rooijen (bergsport)
Kasper Engel (zwemmen)
Jochem Uytdehaage (schaatsen)

Sportploeg

WINNAAR: FC Utrecht Heren 1 (voetbal)
HV Leidsche Rijn (handbal)
Curling Club Utrecht Damesteam (curling)

Sporttalent

WINNAAR: Mike van den Brink (waterpolo)
Aron Picauly (handbal)
Lars van Dee (atletiek)

Sportvereniging

WINNAAR: Stichting De Blauwe Vogel (gehandicaptensport)
Faja Lobi (voetbal)
Castellum (badminton)

Sportvrijwilliger

WINNAAR: Peter van Kuijk (PVC tennis)
Wim van Geelen (USV Hercules)
Michel Bosch Reitz (Cangeroes)

Sportvrouw

WINNAAR: Karin Ruckstuhl (atletiek)
Annette Roozen (atletiek)
Tijn Ponjee (skeeleren)

Sportman

WINNAAR: Patrick van Balkom & Timothy Beck (atletiek)
Nico Blok (tafeltennis)
Jochem Uytdehaage (schaatsen)

Sportploeg

WINNAAR: FC Utrecht Heren 1 (voetbal)
Jeugdteam Schaakclub Utrecht (schaken)
USR Triton licht 2003 (roeien)

Sporttalent

WINNAAR: Annabel van Hees (ijshockey)
Lindsey Weerdenburg (karate)
Marrigje van Baalen (ponysport)

Sportvereniging

WINNAAR: USVV Odysseus (voetbal)
Nat Utrecht (zwemmen voor LHBTI)
Phoenix (atletiek)

Sportvrijwilliger

WINNAAR: Hand van Echtelt (voetbal)
Gijs van der Zouw (De Halter)
Cees & Nel van Dijk (voetbal Sporting '70)

Sportvrouw

WINNAAR: Eline Jurg (bobsleeën)
Daniëlle Borekhuizen (roeien)
Jacqueline Poelman (atletiek)

Sportman

WINNAAR: Jochem Uytdehaage (schaatsen)
Nico Blok (tafeltennis)
Eris Roeske (atletiek)

Sportploeg

WINNAAR: FC Utrecht Heren 1 (voetbal)
Ordina/Kampong Dames 1 (squash)
RUS studententeam (rugby)

Sporttalent

WINNAAR: Remco Dörr (handbal)
Turker Ceyhan (taekwando)
Michele Vianen (karate)

Sportvereniging

WINNAAR: SV Kampong (omnivereniging)
Antilope (roelstoelbasketbal)
UVV (omnivereniging)

Sportvrijwilliger

WINNAAR: M.J. Laurijssen (schoolatletiek)
Ilona Werkman-Kraan (Zwemlust den Hommel)
Kiet Tjon a Pauw (taekwando)

Sportvrouw

WINNAAR: Jacqueline Poelman (atletiek)
Esther Vergeer (rolstoeltennis)
Karin Ruckstuhl (atletiek)

Sporter

WINNAAR: Esther Vergeer (rolstoeltennis)
Jochem Uytdehaage (schaatsen)
Nol Kooijmans (worstelen)

Sportploeg

WINNAAR: Kampong JO19-1 (hockey)
FC Utrecht Heren 1 (voetbal)
Hellas atletiek Damesteam (atletiek)

Sporttalent

WINNAAR: Bram ter Berge (tennis)
Tessa van Dijk (schaatsen)
Nick Meijer (schaatsen)

Sportvereniging

WINNAAR: DVSU (voetbal)
KDS (voetbal)

Sportvrijwilliger

WINNAAR: Ria van der Zouw (De Halter)
Johan & Agaath Bouwhuyzen (SVU schaaten)
N.J. Visser (omnivereniging Oog in Al)

Sporter

WINNAAR: Marijke van der Pas (bridge)
Jochem Uytdehaage (schaatsen)
Tessa Apeldoorn (roeien)

Sportploeg

WINNAAR: FC Utrecht Heren 2 (voetbal)
Kampong JO16-1 (hockey)

Sporttalent

WINNAAR: Rik Kruijs (FC Utrecht)
Ana Liza Tjon a Pauw (taekwando)
Fedde Lingsma (rugby)

Sportvereniging

WINNAAR: SV Kampong (hockey)
VVJ (gehandicaptenvoetbal)

Sportvrijwilliger

WINNAAR: Cees Hiele (honk- en softbal)
Elly Verkroost (USV Hercules)
Jan Bennik (PVC voetbal)

Winnaars
Sporter:
Anthony Boelbaai
Sportploeg: Domstad Dodgers (honkbal)
Sporttalent: Wilfred Diepeveen
Sportvereniging: De Halter (worstelen)
Sportvrijwilliger: Els Kruitwagen

Winnaars
Sporter:
Michael Mols (FC Utrecht), Carla Geurts (zwemmen) & Tommy Klarenbeek (watersport)
Sportploeg: SC Antilope (rolstoelbasketbal) & De Halter (worstelen)

Winnaars
Sporter:
Anthony Boelbaai (karate) & Remco van der Ven (wielrennen)
Sportploeg: Prisma College Heren (basketbal), UVV (softbal) & SV Kampong (hockey)

Winnaars
Sporter:
Leo Klein Eggink
Sportploeg: De Halter (worstelen)

Winnaars
Sporter:
Carla Geurts (zwemmen)
Sportploeg: SV Kampong Dames 1 (hockey)

Winnaars
Sporter:
Laurien Vermulst
Sportploeg: SV Kampong Dames 1 (hockey)

Winnaars
Sporter:
Bert van Vlaanderen
Sportploeg: USV Holland (voetbal)

Winnaars
Sporter:
Jan Willem van Ede (FC Utrecht)
Sportploeg: IJshockeyclub Utrecht (ijshockey)

Winnaars
Sporter:
Bert van Vlaanderen
Sportploeg: FC Utrecht Heren 1 (voetbal)

Winnaar
Sport algemeen:
USV Elinkwijk

Winnaar
Sport algemeen:
Diana van der Plaats

Winnaar
Sport algemeen:
Laurien Vermulst

Winnaar
Sport algemeen:
Frits Adelmeijer

Winnaar
Sport algemeen:
SV Kampong

Winnaar
Sport algemeen:
Tonny Vermeulen-Van der Vooren

Winnaar
Sport algemeen:
Janet Verkuil

Winnaar
Sport algemeen:
Guusje van Mourik

Winnaar
Sport algemeen:
Rob Druppers

Winnaar
Sport algemeen:
Rob Druppers

Winnaar
Sport algemeen:
Marijke van der Pas

Winnaar
Sport algemeen:
Klaas Lok

Winnaar
Sport algemeen:
Frans Jansen

Winnaar
Sport algemeen:
Fred Eefting

Winnaar
Sport algemeen:
Paul Litjens

Winnaar
Sport algemeen:
De Halter

Winnaar
Sport algemeen:
SV Kampong

Winnaar
Sport algemeen:
SV Kampong

Winnaar
Sport algemeen:
SV Kampong

Winnaar
Sport algemeen:
Alie te Riet