Hieronder een overzicht van de kampioenen van 2016 verdeeld in OS, WK, EK, IK, EK en teams. Deze sporters maken kans op de titel sportvrouw, sportman, sporttalent en sportploeg. Vanaf januari zijn de drie genomineerde per categorie bekend en kun je stemmen op de je favoriet.

NaamSportPrestatie
Carlien Dirkse van den Heuvelhockey2e
Kaj Hendriksroeien3e Holland Acht
Inge Janssenroeien2e Dames 4
Laurien Leurinkhockey2e
Caïa van Maasakkerhockey2e
Dafne Schippersatletiek2e 200 m sprint
Xan de Waardhockey 2e
NaamSportPrestatie
Rosa Basroeien3e FISU WK in Poznan
Lisa Bunschotensnowboarden2e WK cross
2e WK slalom
Lars van der Haarveldrijden2e WK
Michelle Fillethockey2e WK onder 21
Josine Koninghockey2e WK onder 21
Jesse Putszwemmen1e 50 m vrije slag
2e 4x50 meter gemengde estafette
Germaine de Randamiemixed martial arts1e WK
Dafne Schippersatletiek2e 60 m indoor
Esther Visserbridge1e WK
Janneke Wackwitzbridge1e WK
Tiemen Wagenvoortkempo1e stijl Wapenkata
2e stijl Kata
NaamSportPrestatie
Laura Aartswaterpolo2e EK
Claudia Belderbosroeien2e EK Dames 8
Francien van den Bergrugby2e EK Dames 15 a side
Roos van Beurdenrugby2e EK Dames 15 a side
Carmel Boschhockey1e EK Meisjes A
Hidde Brinkhockey2e EK Jongens A
Barbara Brouwerkorfbal1e
Zhen Bontangolf2e EK
Sarah Buiswaterpolo1e EJK waterpolo
Hannah Draaismarugby2e EK Dames 15 a side
Laurijn Draaismarugby2e EK Dames 15 a side
Amarens Geneewaterpolo2e EK
Dagmar Geneewaterpolo2e EK
Kirstie van Haaftenbaanwielrennen2e EK
Alexandra Heerbaartzaalhockey1e EK
Paula de Jonghockey1e EK Meisjes A
Marjolijn Kroonkorfbal1e EK
Lisanne de Lange zaalhockey 1e EK
Monica Lanz roeien 2e EK Dames 8
Imara van Loonrugby2e EK Dames 15 a side
Leonie van der Molen waterpolo2e EK
Gabrielle Mosch hockey1e EK Meisjes A
Marloes Nijhuis waterpolo2e EK
Julian Rip honkbal 1e EK Jong Oranje
Dafne Schippers atletiek1e EK 100 meter sprint
1e 4 x 100 meter estafette
Vivian Sevenich waterpolo2e EK
Jesper Sminkjudo3e onder 23 jaar tot 81 kg
Fenna Stompsrugby2e EK Dames 15 a side
Tijmen Takke honkbal 1e EK Jong Oranje
Justin van Tergouwdarts1e individueel
1e teamonderdeel 1
1e teamonderdeel 2
1e teamonderdeel 3
Marijn Veen zaalhockey 1e EK
Jannet Vermeulenatletiek1e EK Masters
2e EK Masters
Kiki van Wijk zaalhockey1e EK
Janneke Wackwitzbridge3e EK
Kyra Wapperom karate3e EK Wado
Petra Zwartrugby2e EK Dames 15 a side
NaamSportPrestatie
Martijn Buddingveldrijden/wielrennen5e Elite
3e Klassieker de Hel van Voerendaal
Rosa Basroeien3e WK studenten, FIZU WK Poznan
Claudia Belderbosroeien1e Holland 8, wereldbekerwedstrijd Varese
1e Vrouwen 8, Koninklijke Holland Beker
3e Holland 8, wereldcup Poznan
Marijn van de Bergwielrennen3e UCI wedstrijd Zweden
Abel Bokdamroeien1e lichtgewicht 8 met stuurman, Koninklijke Holland Beker
Lisa Bunschotenskiën 2e World Cup Landgraaf
Sakina el Fahmikarate2e internationale Open West-Brabantse Cup
2e internationale Rotterdam Cup
Lars van der Haarveldrijden3e wereldbekerwedstrijd en algemeen klassement
2e wereldbekerwedstrijd
3e Cylocross Masters in Waregem
3e De Koppenbergcross
Walid Hatroufkarate3e internationale Rotterdam Cup
Kaj Hendriksroeien1e Holland 8, Grand Challenge Cup
1e Holland 8, wereldbekerwedstrijd Varese
1e Holland 8, tweede wereldbeker Luzern
Christiaan Hendriksenjudo3e internationaal Dutch Open Espoir judo toernooi
Inge Janssenroeien1e Skiffhead Amsterdam
2e Holland 4, wereldbekerwedstrijd Varese
3e dubbel 4, tweede wereldbeker Luzern
1e dubbel 4 dames, Koninklijke Holland Beker
W4
3e wereldcup Poznan
Anna Jochemsenskiën1e World Cup Landgraaf
Wilco Keldermanwielrennen2e tweede etappe ronde van Baskenland
3e slotetappe Ronde van Romandië
2e Tour du Poitou-Charentes
Daan Klomproeien1e dubbel twee heren, Koninklijke Holland beker
Josine Koninghockey1e EuroHockey Club Champions Cup
Maroua Laajabkarate2e internationaal Open Elhatri toernooi
3e internationaal Zipangu Pro high level tournament België
Safae Laajabkarate3e internationaal Open Elhatri toernooi
3e internationaal Zipangu Pro high level tournament België
3e internationaal The Battle of the Teams
Harald Langenroeien3e Holland 4, wereldbekerwedstrijd Varese
3e 4 zonder stuurman, tweede wereldbeker Luzern
Monica Lanzroeien1e Holland 8, wereldbekerwedstrijd Varese
1e Vrouwen 8, Koninklijke Holland Beker
3e Holland 8, wereldcup Poznan
Laurien Leurinkhockey2e Champions Trophy
Paul van Maanenkarate3e Open Brabantse
3e Waterlandse
1e Charity toernooi
Jacky Meentkarate1e internationaal Open Elhatri toernooi
1e internationaal Van der Kolk tournament
3e internationaal Zipangu pro high level tournament België
Jessicia Merkensschaatsen3e World University Championships
Omar Mezrauikarate1e internationaal Open Elhatri toernooi
Gyan Moenesarkarate1e internationaal Van der Kolk tournament
Miguel Mulderkarate3e internationaal Zipangu pro high level tournament België
3e International Rotterdam Cup
Rooney Nguyenkarate1e internationaal Van der Kolk Tournament
Sharenaty Paeschkarate3e internationaal The Battle of the Teams
Michelle van der Polshockey2e Champions Trophy
Jesse Putszwemmen1e Swim Cup Eindhoven 50 meter rugslag
2e Swim Cup Eindhoven 50 meter vlinderslag
1e Scottish National open Swimming Championships,50 meter vlinderslag
Scottish National open Swimming
1e Championships,50 meter vrije slag
Joost van Rietbergenroeien1e lichtgewicht 8 met stuurman, Koninklijke Holland Beker
Julian Riphonkbal5e Homerun derby
Dean Roestenburgkarate3e internationaal Zipangu pro high level tournament België
2e internationaal Open Elhatri toernooi
2e internationaal Van der Kolk tournament
Dafne Schippersatletiek1e 60m indoor Karsruhe
1e 60m indoor Berlijn
1e 60m indoor Glasgow
1e 200m invitatiewedstrijd Gainesville
2e 100m Diamond Leaque Doha
1e 200m FBK games Hengelo
2e 200m Diamond League Eugene
2e 100m Diamond League Birmingham
1e 200m Diamond League Oslo
1e 100m Diamond League Monaco
1e 200m Diamond League London
1e 200m Diamond League Parijs
2e 200m Diamond League Zurich
2e 100m Diamond League Brussel
Floris Sujecki karate1e International Rotterdam Cup
3e internationaal Zipangu pro high level tournament België
3e internationaal Open Elhatri toernooi
3e internationaal Van der Kolk tournament
Isabella Sujeckikarate3e internationaal Zipangu pro high level tournament België
3e internationaal Open Elhatri toernooi
Justin van Tergouwdarts1e Winmao World Master
1e internationaal Finder Darts Masters
Martijn Tusveldwielrennen2e Istrian Spring Trophy
4e Tour de Normandië
Kyra Wapperomkarate1e open waterlandse karate championships, meisjes tot 59kg 16-17 jaar
3e Rotterdam Cup
3e internationaal Karate cup Sittard
Abe Wiersmaroeien1e dubbel twee heren, Koninklijke Holland Beker
Dirk Wijnaldatriathlon1e triathlon van Venetië
3e EK triathlon Polen long distance
Anna Wilkeskarate2e internationale Open West-Brabantse Cup
Mika van Woudenbergkarate2e internationaal Zipangu pro high level tournament België
Lisa Wukarate1e internationaal Open Elhatri toernooi
3e internationaal Van der Kolk tournament
3e International Rotterdam Cup
Lara Wyniakarate3e internationaal The Battle of the Teams
NaamSportPrestatie
Ayman Abdelghani Idrissi judo3e NK onder 21 jaar <73 kg
Annemarie Bernard roeien 1e dames senioren A twee-zonder
Zhen Bontan golf2e strokeplay t/m 21 jaar
1e Sallandsche Junior Open
Martijn Budding veldrijden/wielrennen 2e belofte
1e Ronde van Limburg
3e wegwedstrijd beloften
Carlo Cesarbaanwielrennen1e NK kilometer
Jayant Chotemotersport1e NK pocketbike Junior A klasse
Nadia Choukribadminton1e NJK
Guurtje Copier bowls1e NK singles outdoor
Cloe Doueriritmische gymnastiek3e NK
Arnel Dzemidzickarate2e NK Wado
Irfan Dzemidzickarate3e NK Wado
Charlotte van der Eijkkarate1e NK Shokotan
3e NK karate
Sakina Fahmikarate3e nationaal Funakoshi Cup Alkmaar
2e nationaal Open West-Brabantse kampioenschappen Roosendaal
1e NK Shokotan
3e El Hatri toernooi
3e Tom van de Kolk toernooi
Jonathan Gefferiejudo3e NK
Julia Gilsritmische gymnastiek3e NK
Diede de Grootroelstoeltennis1e NK Dames Dubbel
1e NK Dames Enkel
Hugo Haakbaanwielrennen3e NK sprint
Marlies van Haaren atletiek1e hoogspringen
Rayan Hatroufkarate3e Buitenveldert Cup
3e Funakoshi Cup
Roos Haarman golf3e Stroke t/m 21 jaar
Walid Hatroufkarate3e El Hatri toernooi
Jony Heerinktriathlon2e WK Olympische afstand Amsterdam
Christiaan Hendriksenjudo1e Heidetoernooi Ede
1e Utrechts judo toernooi onder 18
1e 16e IJsselsteins judo toernooi onder 18
1e nationaal 8ste judo toernooi Geldrop
1e nationaal Groot Beuningen toernooi
1e nationaal Groot Vlaardingen
1e nationaal 32ste Open International Judotoernooi
1e NK
1e nationaal District Kampioenschap Midden-Nederland
Jesse Hespkarate2e NK Wado
Cathalijne Hoolwerf baanwielrennen1e NK
Evert Hoolwerfschaatsen1e KNSB Cup Massastart
1e derde wedstrijd KPN Marathon Cup
Joep Jongwaterpolo2e NK onder 17
Wilco Kelderman wielrennen 3e tijdrijden elite
Josine Koning hockey1e landskampioen
Jennifer van de Kraak kunstrijden1e NK synchroonschaatsen
Maroua Laajabkarate1e NK Shokotan
2e NK karate
3e nationaal Open West-Brabantse kampioenschappen Roosendaal
3e nationaal Funakoshi Cup Alkmaar
Brandon Lansinkkarate3e NK Kenpo
3e NK Kenpo
Ryan Lansinkkarate3e NK Kenpo Vormen
2e NK Kenpo Teamsparring
1e NK Kenpo Sparring
Mirthe Liereklimmen2e NK Bouldering
Tom Overbeekebridge2e NK mixed viertallen
Paul van Maanenkarate1e NK Wado
Romy Meekers golf 1e Strokeplay t/m 21 jaar
2e Strokeplay
1e NK
Jacky Meentkarate1e nationaal Open West-Brabantse kampioenschappen Roosendaal
1e nationaal Funakoshi Cup Alkmaar
1e nationaal Open Itosu Kata Cup
2e NK Shokotan
Pjotr Meerdingskateboarden2e NK miniramp
Zenebech Merencianakarate3e NK Wado
Omar Mezrauikarate3e NK karate
Gyan Moenesarkarate3e nationaal Open West-Brabantse kampioenschappen Roosendaal
1e nationaal Funakoshi Cup Alkmaar
Miguel Mulderkarate1e NK Shokotan
2e nationaal Open West-Brabantse kampioenschappen Roosendaal
Karin Nieuwenhuijsen atletiek3e 1500 meter
Rooney Nguyenkarate3e NK Shokotan
3e nationaal Open Itosu Kata Cup
3e nationaal Open West-Brabantse kampioenschappen Roosendaal
Lieke Nijssenritmische gymnastiek3e NK A-lijn onderdeelfinales
3e NK
Keet Oldenbeuvingskateboarden1e NK
Lowis Postmaritmische gymnastiek1e NK B-lijn
3e NK
Jesse Putszwemmen1e 50 m vrije slag
1e 100 m vrije slag
1e 50 m vlinderslag
3e 4x50 m estafette
Weia Reinboudatletiek1e speerwerpen
Pleun Reinders turnen1e sprong ( Pupil 2 N1 )
2e rekstok ( Pupil 2 N1 )
3e vloer ( Pupil 2 N1 )
Dean Roestenburgkarate1e nationaal Open West-Brabantse kampioenschappen Roosendaal
1e nationaal Funakoshi Cup Alkmaar
1e NK Shokotan
2e nationaal Open West-Brabantse kampioenschappen Roosendaal
3e nationaal Open Itosu Kata Cup
Mika Roestenburgkarate3e nationaal Open West-Brabantse kampioenschappen Roosendaal
Ralph de Rooij bowls1e NK singles outdoor
Dafne Schippers atletiek1e 60 meter indoor
Lisanne Schol atletiek3e speerwerpen
Sven Schuttezwemmen1e NK para zwemmen 50m vrije slag in de klasse S9
Job Sesinkroeien1e NK junioren, 8+
Jinke van de Sluis atletiek2e hinkstapverspringen meisjes B
3e verspringen meisjes B
3e NK outdoor verspringen meisjes B
Sigrid Spangenbergbridge2e NK mixed viertallen
Maria Spyroglouritmische gymnastiek3e NK
Suzanne Struik korfbal2e NK
Floris Sujeckikarate1e nationaal Open West-Brabantse kampioenschappen Roosendaal
3e nationaal Open Itosu Kata Cup
Justin van Tergouwdarts1e NK
1e Nederlands Jeugd Team Kampioen
1e Nederlands Ranking Kampioen 2015-2016
Minh-Hue Tranritmische gymnastiek1e NK B-lijn
3e NK
Janine Verhaar atletiek 1e indoor junioren 60 meter meisjes B
Brian Versluisatletiek1e NK indoor 800 m
2e NK outdoor 800 m
Kyra de Vries roeien 1e dames senioren A twee-zonder
Ernst Wackwitzbridge2e NK mixed viertallen
Janneke Wackwitzbridge2e NK mixed viertallen
Tiemen Wagenvoortjukempo1e NK Full contact sparren
Kyra Wapperom karate1e Wado meisjes tot 59 kg 16-17 jaar
1e nationaal Open Waterlandse Karate Championships
2e Open West-Brabant
Anne Wernerritmische gymnastiek3e NK
Anna Wilkeskarate2e nationaal minitoernooi Eindhoven
2e nationaal Buitenveldert Cup Kata Amsterdam
2e nationaal Open West-Brabantse kampioenschappen Roosendaal
3e NK karate
1e nationaal minitoernooi Eindhoven
Joann Wilkeskarate2e Buitenveldert Cup
3e Funakoshi Cup
David Wristersturnen1e NK Turnen
Lisa Wukarate1e nationaal Open West-Brabantse kampioenschappen Roosendaal
1e nationaal Funakoshi Cup Alkmaar
3e nationaal Open Itosu Kata Cup
NaamSportPrestatie
Bowls Club Oudenrijnbowls1e NK Triples Indoor
1e NK Pairs mannen Indoor
3e NK Pairs dames Indoor
1e NK-triples bowls outdoor
1e NK mixed pairs outdoor
2e NK mixed pairs outdoor
1e NK Pairs outdoor dames
2e NK Pairs outdoor dames
1e NK Pairs outdoor heren
2e NK Pairs outdoor heren
Dames 1 Domstad Devilslacrosse1e landskampioen
De Halter Utrecht (jeugd)worstelen1e internationaal Vennecup 2016 Herning
FC Utrechtvoetbal2e KNVB bekerfinale
Golfclub de Pangolf1e landskampioen dames
Hellas Triathlon Dames 1triathlon1e landskampioenschap
Kampong dames zaalhockey1e NK zaal
Kampong herenhockey3e NK
1e Euro League
Kampong jongens A1hockey2e NK
Kampong LG teamhockey1e landelijke LG competitie
Kampong meisjes A1zaalhockey1e NK zaal
Kampong rolstoelhockeyrolstoelhockey1e landskampioen
Oud Zuylen schaken1e NK onder 18
RUSrugby1e landskampioen dames
3e NK Sevens
2e EK Rugby 15 a side
Schaakclub Oud Zuylen A-jeugdteamschaken1e landskampioenschap KNSB-Jeugdclubcompetitie 2016
Turn4Uturnen2e Fame Open
Utrecht Disaster U13inline hockey1e landskampioen
Utrecht Disaster U16inline hockey1e landskampioen
UZSC dames waterpolo2e Bekerfinale
1e Supercup
UZSC herenwaterpolo1e landskampioen
1e Supercup
Vikingroeien1e NK jeugd jongens 16